Strona główna Aktualności Inwazyjne zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne – jak dać skórze ukojenie i pomóc jej w regeneracji?

Inwazyjne zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne – jak dać skórze ukojenie i pomóc jej w regeneracji?

przez admin

Podczas zabiegów dermatologii estetycznej często dochodzi do podrażnienia skóry czy otarć naskórka. Niektóre zabiegi, jak peelingi czy laser typu mosaica celowo doprowadzają do mikrouszkodzeń, co ma przyspieszyć regenerację i odtworzenie nowej, ładniejszej warstwy skóry. Głębokie peelingi i mikrodermabrazja  polegają na ścieraniu kolejnych warstw naskórka, aby usunąć martwe komórki.  Dzięki peelingowi można przyspieszyć złuszczanie naskórka, ale jednocześnie podrażniamy delikatną i wrażliwą skórę. Ratunkiem dla skóry podrażnionej są kremy z alantoniną oraz związkami miedzi i cynku takie jak dostępny w aptekach Zinalfat,  krem o właściwościach kojąco-regenerujących, zawierający w swoim składzie unikalne połączenie takich składników, jak: sukralfat, alantoina oraz związki miedzi i cynku.

Sukralfat to sól glinowa siarczanu sacharozy znana z głownie z właściwości gojących wykorzystywanych m.in. w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, gdyż jest substancją bardzo dobrze tolerowaną przez organizm i może być podawana doustnie. Alantoina to ogólnie znana i sprawdzona substancja, przyspiesza gojenie skaleczeń, otarć naskórka i odparzeń oraz zmiękcza naskórek,  dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna. Związki miedzi i cynku przyspieszają regenerację naskórka, a ponieważ posiadają właściwości antybakteryjne, zabezpieczają skórę przed nadkażeniami. Zinalfat skutecznie łagodzi objawy podrażnień (np. zaczerwienienie, uczucie swędzenia i napięcia skóry, pieczenie, nadmierne złuszczanie), przyspiesza i ułatwia regenerację naskórka oraz zmniejsza podatność skóry na uszkodzenia, szybko przynosi ulgę podrażnionej skórze, jest łatwy i przyjemny w stosowaniu. Nie zawiera parabenów.

Zinalfat polecany jest w każdym przypadku, gdy doszło do podrażnienia skóry. Ze względu na brak substancji zapachowych, barwników i konserwantów, preparat może być stosowany przez osoby o skórze bardzo wrażliwej, skłonnej do reakcji alergicznych. Najczęstsze zastosowanie stanowi pielęgnacja i ochrona skóry w przypadku:

–    podrażnień po zabiegach chirurgicznych, laserowych, z zakresu dermatologii estetycznej
–    objawów miejscowych zmian zapalnych (np. odparzenia, pieluszkowe zapalenie skóry)
–    otarć naskórka
–    pękania nabłonka warg (tzw. zajady)

Zinalfat może być stosowany u dzieci powyżej 6-go miesiąca życia.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej