Oczy są zwierciadłem duszy” i można z nich wszystko wyczytać. Skóra wokół nich jest delikatna i najszybciej się starzeje. Gdy jesteś zmęczona i niewyspana, pojawiają się na niej cienie i opuchlizna.
Specyfika skóry wokół oczu
Skóra wokół oczu jest wymagająca! Delikatna, wrażliwa i cienka „jak papier” jest podatna na upływający czas. Tutaj pojawiają się pierwsze zmarszczki – mimiczne. Ma mało gruczołów łojowych i szybko się wysusza. Posiada również słabe ukrwienie, czyli słabsze krążenie krwi. Przez to jest mniej odżywiona i nawilżona oraz podatna na podrażnienia i alergie. Dlatego też oczekuje systematycznej pielęgnacji za pomocą odpowiednich kosmetyków z witaminami: F, E, C i B5, czyli D-pantenolu. E ma działanie przeciwrodnikowe i odmładzające, F – dobrze nawilża, a C – rozjaśnia i wspiera odnowę skóry dzięki stymulowaniu kolagenu. Prowitamina B5 wspaniale nawilża, stymuluje regenerację oraz chroni przed podrażnieniami i promieniami UV skórę wokół oczu.
SOS dla zmęczonej skóry
Opuchnięta skóra i worki pod oczami to skutek niewyspania, przemęczenia, długotrwałego stresu oraz długich godzin przed komputerem i TV. Dlatego Ty też masz decydujący wpływ na kondycję skóry. Dzięki naturalnym kosmetykom i zabiegom zapewnisz sobie promienne spojrzenie.
Ogórek rozjaśnia i nawilża
Zawiera witaminy A, C, K i z grupy B oraz sole mineralne, np. potas, fosfor, siarkę i magnez. Ponad 90% ogórka stanowi woda, dlatego to doskonały sposób na orzeźwienie i ugaszenie pragnienia. Ta gigantyczna obecność wody nawilża skórę, a witaminy wzmacniają, stymulują odnowę skóry i delikatnie rozjaśniają. Ogórek to też fanatyczny sposób na cienie pod oczami. Połóż się wygodnie na łóżku i zamknij oczy. Potem nałóż na nie plasterki z ogórka i relaksuj się 15 minut. Następnie przemyj skórę letnią wodą. Delikatnie rozjaśniona i nawilżona skóra już od pierwszego ogórka. Zamiast ogórkowego okładu możesz wykorzystać sok z ogórka do przemywania skóry wokół oczu lub jako kompres odżywczo – rozjaśniający. Wyciśnij sok ze świeżego warzywa i nasącz nim płatki kosmetyczne. Potem nałóż je na powieki na 10 minut i relaksuj się. Idealnym kosmetykiem dla skóry jest też ogórkowy tonik – rozjaśnia i oczyszcza, przywraca skórze gładkość, witalność i promienny blask.
Avocado w walce z cieniami
Avocado to specjalny owoc, ponieważ przez cały czas jest zielony. Jest tanim sposobem na pozbycie się cieni i obrzęków na skórze pod oczami, polecanym zmęczonej i suchej skórze. Z miąższu owocu wyciska się olejek, który jest produktem luksusowym i pełnowartościowym. Kwas oleinowy, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy D, PP, H i E oraz beta-karoten, fitosterole i lecytyna są jego najważniejszymi składnikami. Olej ma właściwości uniwersalne. Dobrze się wchłania i nie pozostawia tłustych plam na skórze. Stosowany pod oczy nawilża. Ma delikatną formułę i nie podrażnia bardzo wrażliwej cery. Super działanie i zastosowanie sprawiają, że możesz się w nim zakochać – cudny płyn za niską cenę dla każdej cery!
Cytryna i oliwka dla skóry
Cytryna dzięki właściwościom rozjaśniającym przydaje się zmęczonej i niewyspanej skórze z cieniami. Wyciśnij sok i nasącz nim płatki kosmetyczne, a potem przemyj nimi powoli skórę pod oczami. Nie rób tego, gdy masz podrażnioną, ponieważ wtedy grozi Ci pieczenie. Sok z cytryny z kroplami oliwy z oliwek – „złotego płynu” gwarantuje rozjaśnienie i nawilżenie przesuszonej skóry pod oczami.
Ziołowe wspomaganie
W walce z podkrążonymi oczami i workami pod niezastąpione są ziołowe okłady. Rumianek, lipa i bławatek poleca się w odzyskaniu świeżego i promiennego spojrzenia. Zaparz rumianek w torebkach i połóż na powiekach na 20 minut. Już po chwili czujesz ukojenie, rozluźnienie i zmiękczenie skóry – wyglądasz na wypoczętą i zrelaksowaną. Rumianek może uczulać, ale to uniwersalna recepta na wspaniałą skórę pod oczami. Jako okład możesz również wykorzystać zaparzony suszony. Gdy wystygnie, przecedź go i nałóż na powieki i skórę pod oczami na 15 minut.
Mleczna recepta na oczy
Mleko pomoże zlikwidować opuchliznę oraz podkrążone i zmęczone oczy. Nasącz mlekiem płatek kosmetyczny i nałóż na powieki. Już kilka minut zapewnia miękką i świeżą skórę! Do mleka możesz dodać kilka kropli oliwy z oliwek lub olejku migdałowego.
Do odnowy spojrzenia niezbędna jest maseczka na skórę wokół z miodu, oliwy z oliwek i mleka w proszku. Możesz do niej dolać kilka kropli olejku, np. lawendowego – intensywny zapach, który uspokaja i odpręża!
Można wypróbować:
1. Ziaja bio – żel pod oczy i na powieki zmniejszający obrzęki szałwiowy 15 ml – od 8 zł
2. ZIAJA Oliwkowy odżywczy krem pod oczy 15 ml – od 5,90 zł
3. Lirene Dermoprogram, Folacyna, Regenerujący krem pod oczy i na powieki 15 ml – od 13 zł
4. Eva – komfort młodej skóry – Relaksujący żel pod oczy i na powieki 25 ml – od 10 zł
Wioleta Nowicka