Strona główna Aktualności Usuwamy „kurze łapki” – wywiad z lekarzem medycyny estetycznej

Usuwamy „kurze łapki” – wywiad z lekarzem medycyny estetycznej

przez admin
Z początku niewidoczne, po 30. roku życia dają coraz więcej powodów do zmartwień – kurze łapki. Aby ich nie mieć, przez życie należałoby przejść bez jednego uśmiechu, zupełnie rezygnując z mimiki twarzy. Na szczęście nie jest to jedyne rozwiązanie. 
Znacznie bardziej komfortowych sposobów niwelowania zmarszczek wokół oczu dostarcza medycyna estetyczna, w tym przede wszystkim zabiegi z kwasem hialuronowym. O tym, czym są kurze łapki i jakimi cechami powinien wyróżniać się preparat, by skutecznie je niwelować, opowiada lek. med. Michał Tarkiewicz z Gabinetu Medycyny Estetycznej Juvemed w Lublinie.

1. Kurze łapki powstają w wyniku…
Dr Michał Tarkiewicz: Kurze łapki to zmarszczki mimiczne, czyli takie, które powstają w wyniku ruchów mimicznych twarzy. Za ich powstawanie odpowiedzialny jest mięsień okrężny oka. Początkowo zmarszczki te są widoczne tylko, gdy się śmiejemy lub mrużymy oczy, z czasem jednak na stałe zarysowują się w skórze i wciąż pogłębiają. 

2. Jakie czynniki przyspieszają ich powstawanie?
M.T.: Przede wszystkim warto powiedzieć, że kurze łapki znacznie szybciej pojawią się u osób o bogatej mimice, wcześniej u kobiet niż u mężczyzn, gdyż kobiety mają cieńszą i delikatniejszą skórę w okolicy oka. Pojawienie się kurzych łapek mogą przyspieszyć także takie czynniki, jak: nadmierne opalanie, palenie tytoniu i predyspozycje indywidualne.
jak usunąć kurze łapki
3. Do walki z kurzymi łapkami polecany jest kwas hialuronowy. Jakimi właściwościami powinien się on odznaczać, by zabieg był skuteczny? 
M.T.: Wypełniacz stosowany do leczenia kurzych łapek powinien zawierać niskousieciowany kwas hialuronowy – preparat o małej gęstości, optymalnej do wypełniania drobnych zmarszczek w delikatnej skórze. Ważne jest również, by cechował się odpowiednią lepkością, pozwalającą na prawidłowe rozmieszczenie preparatu, a także niskimi właściwościami higroskopijnymi, to znaczy małą zdolnością przyłączania wody. Zmniejsza to ryzyko powikłań w postaci nadkorekcji. Wybierając preparat, powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy zawiera on środek miejscowo znieczulający skórę, który zminimalizuje dyskomfort związany z zabiegiem. Nie mniej ważna jest również trwałość preparatu. 

4. Na czym dokładnie polega zabieg i jak długo jego efekty są widoczne? 
M.T.: Zabieg polega na liniowym wstrzyknięciu wypełniacza wzdłuż zmarszczek z zastosowaniem specjalnej, bardzo cieniutkiej igły. Uprzednio okolica jest znieczulana powierzchownie kremem znieczulającym. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zasinienia i obrzęk w okolicy zabiegowej – niewymagające jednak leczenia. Czas utrzymywania się efektów zależy od indywidualnych cech człowieka i mieści się w przedziale od 8 do 14 miesięcy. Powtarzanie zabiegów stymuluje produkcję własnego kolagenu i elastyny – białek nadających skórze prawidłową gęstość i napięcie, co przekłada się na naturalne spłycenie zmarszczki i znaczne wydłużenie okresu pomiędzy wizytami w gabinecie.
5. Jaki preparat mógłby Pan szczególnie polecić do redukcji kurzych łapek? 
M.T.: Warto postawić na nowoczesne rozwiązania renomowanych marek, na przykład specjalny preparat szwajcarskiej marki Teosyal, dedykowany właśnie okolicom oczu. Teosyal Redensity II z oferty tej marki zawiera niskousieciowany kwas hialuronowy i ma małe właściwości higroskopijne. Produkt dodatkowo zawiera kompleks odnawiający skórę, na który składa się 8 aminokwasów, 3 antyoksydanty, 2 minerały i 1 witamina. Ponadto Redenisty II zawiera także lidokainę, środek znieczulający miejscowo, który znacznie zwiększa komfort zabiegu. 
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej