660
Noc to dla skóry specjalny czas, w którym intensywnie pracuje – regeneruje się, nawilża i relaksuje. Skóra także ma ciężkie dni. Jeśli chcesz, aby dobrze wypoczęła, przygotuj ją do snu. Pielęgnacja wieczorna zapewnia oszałamiające efekty, czyli młodszą i zdrowszą skórę.
Senne życie skóry
Skóra nigdy nie mówi „dobranoc”. Pracuje NON STOP – w dzień spełnia funkcję ochronną, a nocą odbudowuje się i odpoczywa. Zaczyna intensywną regenerację po 23:00 i trwa to do rana. W tym czasie komórki skóry intensywnie się dzielą – aż 10 razy szybciej niż w dzień. Dodatkowo podczas snu skóra się odmładza, zmniejszają się zmarszczki i cienie pod oczami. Warto wykorzystać nocny potencjał. Chronobiologia, czyli nauka, która zajmuje się badaniem rytmu biologicznego, opisuje dokładnie zachowanie organizmu w poszczególnych porach w ciągu doby. To zegar biologiczny determinuje procesy zachodzące w organizmie i wyznacza najlepszy czas na regenerację i relaks organizmu.
Po 23:00 przysadka mózgowa wydziela hormon wzrostu, który powoduje gwałtowny podział komórkowy. Dzięki temu wszystkie szkody spowodowane niekorzystnym działaniem wiatru, słońca i mrozu są naprawiane. Od 2 w nocy włącza się szyszynka, który jest regulatorem snu i decyduje o jego jakości i skutkach dla kondycji skóry.
3 wieczorne niezbędne zabiegi
Przed snem zafunduj skórze kompleksowe wspomaganie, by nocna rewitalizacja przebiegła sprawnie i efektywnie. W tym celu:
1. zrób demakijaż – skóra najlepiej odpoczywa i regeneruje się, kiedy jest oczyszczona. Po demakijażu także aktywnie wchłania kosmetyki pielęgnacyjne, a rano jest świeża i promienna. Jeśli zrezygnujesz z wieczornego oczyszczenia i zmycia makijażu, będzie wyglądała na zmęczoną. Stanie się szara i szorstka. Do demakijażu użyj kosmetyków, które toleruje Twoja cera. A jeśli uwielbia naturalne preparaty wykorzystaj, np. oliwę z oliwek lub oliwkę dziecięcą. Jako kosmetyk do demakijażu sprawdza się także sok z ogórka z 3-4 kroplami oliwki lub mleko. Przepłukanie twarzy chłodnym lub ciepłym mlekiem usuwa nadmiar sebum i dzienny makijaż. W demakijażu stosuj także OCM, czyli olejowe oczyszczanie twarzy za pomocą naturalnych olejków, np. migdałowego i rycynowego. OCM oczyszcza zgodnie z zasadą, że tłuszcz najlepiej rozpuszcza się w innym tłuszczu.
2. użyj nocnych nawilżaczy – kremy na noc mają inny skład i właściwości niż dzienne. Nie zawierają m.in. dodatków matujących i filtrów UV oraz mają bardziej odżywczy skład. Pamiętaj, aby przed jego nałożeniem, dobrze oczyścić twarz i nie przesadzać z jego ilością. Krem wmasuj także pod oczy. Skóra wokół oczu jest delikatna i cienka. Najszybciej się starzeje i najszybciej widać na niej objawy zmęczenia i niewyspania. Dlatego delikatnie ją oczyszczaj i nawilżaj specjalnym kremem.
3. weź nawilżająco-relaksującą kąpiel – nic tak nie odświeża i nie wzmacnia skóry po całym dniu jak kąpiel. Wanna z ciepłą wodą z dodatkiem mlecznej formuły: ciepłe mleko z miodem i oliwką oraz dodatkiem ulubionego olejku eterycznego zdziała cuda. Innym pomysłem na rewelacyjny relaks w wannie jest kąpiel rumiankowa. Nie może jednak trwać za długo (15 – 20 minut), ponieważ przesusza skórę. Tuż po spłucz ciało naprzemiennie chłodną i ciepłą wodą, co dodatkowo je ujędrni. Potem wmasuj balsam nawilżający okrężnymi ruchami. Skóra uwielbia masowanie!
Wioleta Nowicka