1,1K
Masaż to najlepsza i najprostsza metoda na zrelaksowane i odprężone ciało. Może mieć dodatkowo działanie lecznicze, modelujące sylwetkę i stymulujące skórę. Tradycyjny to masowanie rękami wybranych części ciała z użyciem olejków, np. migdałowego. Zawsze warto wypróbować nietypowe masaże, które przełamują kosmetyczną nudę.
Masaż z babusem
Orientalny masaż przy pomocy pałeczek bambusowych opracował Gil Amsalem, który jest współzałożycielem paryskiej Massage Academy. Egzotyczny styl masowania intensywnie rozluźnia ciało, poprawia krążenie krwi, uelastycznia i ujędrnia skórę, modeluje sylwetkę, np. pośladki i talię, zmniejsza cellulit, poprawia samopoczucie oraz redukuje napięcie, stres i zmęczenie. Zaskakujący zabieg, coraz bardziej popularny w ośrodkach odnowy biologicznej i SPA, polega na rolowaniu, oklepywaniu i ugniataniu wybranych partii ciała, podgrzewanymi pałeczkami bambusa o różnej długości i grubości. Umyte, zdezynfekowane i podgrzewane do odpowiedniej temperatury używa się w masażu. Bambus jako naturalny piezoelektryk, bogaty w krzem, podczas intensywnego pocierania wytwarza tzw. potencjał elektryczny. A efektem tego jest odzyskiwanie siły, energii i lekkości. Rozgrzany można zastosować w termoterapii. Masaż poleca się osobom, które cierpią na bóle mięśni, pleców oraz zły stan skóry i nastrój. A niewskazany jest, np. kobietom w ciąży, z ranami i bliznami.
Masaż muszlami
Ciało możemy masować różnymi rzeczami, nawet muszelkami. Wypolerowane i piaskowane mają gładką powierzchnię. Dzięki temu delikatnie masują ciało, nie pochłaniają olejków oraz nie zbierają kurzu i martwego naskórka – łatwe w utrzymaniu czystości. Muszelkowy masaż redukuje napięcie, zmęczenie i stres oraz wycisza, uspokaja i pobudza. Pozytywnie wpływa na kondycję skóry dzięki zawartości węglanu wapnia. Pod wpływem wysokiej temperatury wskutek ich pocierania uwalniane są jony wapnia, które wnikają w skórę. Dzięki temu jest gładka, jędrna, nawilżona, zregenerowana i dotleniona. A dodatkowo naturalnie oczyszcza się organizm z toksyn. Do masowania, oprócz muszelek, stosuje się olejki, np. lawendowy, różany, sandałowy, jaśminowy i pomarańczowy. Najpierw wcieramy olejek w ciało. Potem kładziemy na skórę podgrzane muszle i delikatnie uciskamy, czego efektem jest odprężone i zregenerowane ciało. Masażu nie poleca się osobom, np. z żylakami, ranami oraz zmianami skórnymi. Po masażu możemy nałożyć na ciało maseczkę algową.
Masaż piłeczkami
Piłeczki golfowe i pingpongowe można wykorzystać do relaksującego masażu o charakterze leczniczym. Ciepłymi piłeczkami masujemy mięśnie pleców, karku i szyi, czyli rolowanie, ugniatanie i stretching, czyli rozciąganie i uelastycznianie mięśni. Zamiast piłeczek poleca się owoce. Masowanie ciała rozgrzanymi jabłkami jest przyjemne i słodkie, co jest dodatkową rozkoszą podczas zabiegu. Do masażu możemy także wykorzystać świeże owoce i naturalne olejki, np. kokosowy – nawilżone i odżywione ciało.
Wioleta Nowicka