Strona główna Kuchnia 4 słodkie i zdrowe przekąski dla ucznia

4 słodkie i zdrowe przekąski dla ucznia

przez admin

Początek roku szkolnego to wyzwanie dla rodziców uczniów, którzy rozpoczynają naukę lub do niej wracają po wakacyjnej przerwie. Jesteśmy zajęci kupowaniem szkolnej wyprawki, planowaniem zajęć pozalekcyjnych oraz innymi przygotowaniami. W tym ferworze warto pamiętać o zdrowej diecie, która dostarczy uczniom wartościowych składników pomagających w wysiłku fizycznym i intelektualnym. Sprawdźcie, co włożyć do pojemnika z drugim śniadaniem, aby było i słodko i zdrowo.

Od tego roku ma nie być tzw. śmieciowego jedzenia w sklepikach szkolnych – ale po drodze do szkoły dzieci często kupują niezdrowe słodycze lub napoje w okolicznych sklepikach. Co zatem włożyć do pojemnika na drugie śniadanie, aby było i słodko i zdrowo?

Dobrą propozycją będą owoce suszone – słodkie, z dużą ilością wartościowych składników, które dodadzą sił do nauki. Suszone morele poza rekordową ilością beta karotenu, mogą pochwalić się także sporą zawartością żelaza, wapnia, fosforu czy potasu, jak i witaminy B2. Mają także w sobie dużo błonnika, dlatego wspomagają przemianę materii. Najlepiej wybierać morele suszone bez konserwantów (np. HELIO Natura), które przypominają w smaku karmel i są słodsze od powszechnych na rynku moreli suszonych z dodatkiem konserwantów. Są one również ciemniejsze w barwie, co jest efektem naturalnie prowadzonego procesu suszenia.

Drugą słodką i zdrową propozycją będą śliwki kalifornijskie – śliwka kalifornijska to naturalny „przyspieszacz” spalania tłuszczów, dzięki czemu nasze ciało jest smuklejsze i szybciej tracimy na wadze. Pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu jelit, dzięki czemu zapobiegają zaparciom. Hamują wchłanianie cukrów i cholesterolu w organizmie. Suszone śliwki zawierają witaminy A, C i K, a także witaminę E, która jest naturalnym antyoksydantem (chroni komórki przed utleniaczami i bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek).

Morwa biała suszona to trzecia ze słodkich alternatyw dla niezdrowych słodyczy. Wśród walorów zdrowotnych morwy białej można wymienić dużą zawartość witaminy C, żelaza oraz błonnika. Żelazo pomaga w prawidłowej produkcji krwinek i hemoglobiny, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga (podobnie jak witamina C) w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, co jest szczególnie ważne gdy zaczyna się rok szkolny.

Witamina C zawarta w morwie białej pomaga w produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skóry, dziąseł oraz zębów.

Pozytywny wpływ morwy na ludzki organizm był znany już chińskim uzdrowicielom. Używali ich przede wszystkim w celu wzmocnienia pracy nerek i anemii, także łagodzenia objawów stresu oraz uspokojenia ciała. Współcześnie możemy włożyć do pojemnika na drugie śniadanie morwę białą suszoną bez konserwantów (np. HELIO Natura), która dostarczy słodyczy naszym pociechom.

Jeśli chcemy dostarczyć naszym dzieciom zdrowej słodyczy, a jednocześnie martwimy się o ilość kalorii zawartych w owocach suszonych to sięgnijmy po żurawinę suszoną HELIO Natura.- to propozycja zawierająca 50% mniej cukru oraz 7 razy więcej błonnika niż ta sama ilość standardowej suszonej żurawiny. Obniżona zawartość cukru w nowości HELIO Natura skutkuje mniejszą względem standardowej suszonej żurawiny kalorycznością smakołyku, która wynosi 67 kilokalorii dla porcji 25g. Warto też zauważyć, że epidemia otyłości jest szczególnie groźna w przypadku dzieci, które mimo konieczności walki z nadwagą wymuszają na rodzicach regularne dostarczanie słodyczy – w takich sytuacjach warto sięgnąć po żurawinę HELIO Natura, które pomoże zaspokoić słodkie zachcianki.

W nowości HELIO Natura zwiększono także zawartość błonnika. Jest to błonnik roślinny, którego obecność w zdrowej diecie jest ważna. Dzienne zapotrzebowanie na błonnik w zależności od wagi człowieka kształtuje się na poziomie 25 – 40 gramów. 120-gramowe opakowanie żurawiny suszonej HELIO Natura dostarcza zaś 34g tego cennego składnika. Co ważne, jeśli pijemy odpowiednią ilość wody to w praktyce nie można „przedawkować” błonnika.

Zdrowe odżywianie uczniów to wyzwanie, któremu można i trzeba sprostać – nie musi ono jednak oznaczać umartwiania się i rezygnacji ze słodkiego smaku, który lubiany przez najmłodszych może być podany w takiej formie, która może być i smaczna i zdrowa.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej