814
Na egzotycznej wyspie znajdziesz bez liku naturalnych kosmetyków. Naturalność zawsze się opłaca. Olejki od wieków sprzyjają anielskiej i błyszczącej urodzie. Jednym z nich jest olejek MONOI.
Uwielbiany prezent od natury
Wyspy Polinezji to raj na Ziemi. Tutaj czas płynie leniwie i bez pośpiechu. Błękitne niebo, przezroczyste morze, delikatny piasek, palmy kokosowe i orzeźwiająca bryza – tak wygląda wyspa Polinezji – TAHITI, ojczyzna olejku monoi.
Monoi to rajski kosmetyk. Olejek ma tradycyjną recepturę – to połączenia dwóch składników: ekstraktu z kwiatów gardenii tahitańskiej i olejku kokosowego. Kwiat gardenii jest królową wśród kwiatów, rosnącym na terenie Tahiti. Śnieżnobiały o bajecznym zapachu zachwyca – naturalny afrodyzjak. W prastarym języku tahitańskim to olej perfumowany. Oryginalny ma certyfikat „Monoi de Tahiti Appellation D’Origine’ – to gwarancja, że jest w 100% naturalny i został przygotowany w tradycyjny sposób. Olejek jest płynem w temperaturze 22-25 stopni C, poniżej ma konsystencję stałą. Wytwarzany ręcznie cieszy unikalnym zapachem i właściwościami.
Monoi zniewala ciało i umysł
Olejek monoi jest wykorzystywany jako:
1. odżywka na skórę – podgrzany olejek wmasuj w suchą lub wilgotną skórę. Możesz go też wykorzystać w postaci stałej i bezpośrednio nałożyć na skórę. Ciepło ciała go rozpuści (długo się wchłania i fenomenalnie nawilża). Można go połączyć z balsamem lub kremem, co podwaja jego właściwości. Zapobiega szybkiej utracie wody i chroni skórę. Polecany jest suchej, podrażnionej oraz jako wspomaganie dla trądzikowej i tłustej dzięki właściwościom przeciwzapalnym, antybakteryjnym i antyseptycznym.
2. maseczka do włosów – olejek jest stosowany podczas olejowania włosów na sucho. Podgrzej olej i nanieś na włosy. Następnie załóż czepek lub okręć je folię spożywczą i dodatkowo ręcznikiem dla optymalnych efektów. Maskę pozostaw na głowie przez godzinę, potem umyj włosy szamponem. Olejek nawilża i regeneruje włosy od nasady po końcówki. Zapobiega również elektryzowaniu i puszeniu się oraz pomaga uzyskać wyjątkowo miękką, odżywioną i błyszczącą fryzurę bez łupieżu. Poza tym niweluje podrażnienia skóry głowy i swędzenie. Olej podkreśla też naturalne loki.
3. olejek po opalaniu – stosowany po opalaniu koi podrażnienia powstałe pod wpływem nadmiaru słońca i przynosi ukojenie rozgrzanej skórze. Redukuje zaczerwienienia i od razu przynosi ulgę.
4. balsam ochronny – wmasowany bezpośrednio w skórę i we włosy skutecznie chroni przed niekorzystnym wpływem słońca, wiatru i niskiej temperatury. Dlatego stanowi składnik kosmetyków przeciwsłonecznych.
5. perfumy w kremie – pachnie bosko jak najlepsze perfumy i możesz go stosować do aromaterapii. Jego czarujący i odurzający zapach wykorzystasz do eterycznej kąpieli razem z innymi olejkami.
Wioleta Nowicka