Strona główna Aktualności Mleko hipoalergiczne – lekarstwo na alergie pokarmowe niemowląt

Mleko hipoalergiczne – lekarstwo na alergie pokarmowe niemowląt

przez admin

Dzieci urodzone w rodzinie, w której ktoś miał alergię pokarmową, znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. Dla rodziców może to oznaczać konieczność sięgnięcia po specjalistyczne mleka hipoalergiczne.

 

Tego typu produkty mogą stanowić uzupełnienie diety lub być jedynym pokarmem maluszka. Tylko pediatra na podstawie wywiadu i przeprowadzonych badań może stwierdzić u dziecka alergię. Warto jednak wiedzieć, kiedy zgłosić się do lekarza i jakie są możliwe przyczyny problemów trawiennych dziecka.

 

Kiedy do diety dziecka wprowadzić mleko hipoalergiczne?

 

Problem dotyczy przede wszystkim dzieci karmionych sztucznie mlekiem modyfikowanym, którego skład opiera się białkach mleka krowiego. Mleka hipoalergiczne zawierają hydrolizat białek serwatkowych, który nie podrażnia układu pokarmowego niemowlęcia, a tym samym nie przyczynia się do wystąpienia objawów alergii. Dolegliwości, które charakteryzują skazę białkową (alergię na białko mleka krowiego) to:

 

  • Biegunka.
  • Nudności.
  • Objawy uczulenia.
  • Trudności z oddychaniem.

 

 

Powyższe objawy są typowe dla wielu schorzeń okresu niemowlęctwa i nie zawsze muszą oznaczać alergię pokarmową. Jeśli jednak nasilają się po podaniu maluszkowi mieszanki modyfikowanej, to rodzice powinni skonsultować się z pediatrą, który w razie potwierdzenia uczulenia, zaleci karmienie dziecka specjalnym mlekiem hipoalergicznym, o obniżonej zawartości alergenu. Jeśli w rodzinie dziecka zdarzały się przypadki alergii, to maluszek jest w grupie podwyższonego ryzyka. W takim przypadku można dziecku profilaktycznie podawać mleko modyfikowane dla alergików.

 

Właściwości mleka hipoalergicznego

 

Skład tego specjalistycznego produktu zapewnia ochronę wrażliwego przewodu pokarmowego niemowląt. Mleko hipoalergiczne jest przeznaczone dla dzieci, u których ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej jest wysokie. Mleko dla alergików wzbogacone zostało o kwasy tłuszczowe odpowiadające tym znajdującym się w naturalnym mleku matki. Dodatek prebiotyku pomaga chronić wrażliwy przewód pokarmowy niemowlęcia. Ta specjalistyczna mieszanka może stanowić podstawę diety maluszka lub być jej uzupełnieniem. Skład mleka hipoalergicznego w pełni pokrywa potrzeby żywieniowe dzieci do szóstego miesiąca życia ze względu na odpowiednią ilość węglowodanów, tłuszczy i składników mineralnych takich jak sód, potas, wapń, magnez czy fosfor. Rozwój maluszka wspomagają też witaminy A, D, E, K, C i witaminy z grupy B. Wraz z mlekiem hipoalergicznym dziecko otrzymuje również mikroelementy: żelazo, cynk, miedź, jod i selen. Produkt nie jest polecany dla dzieci z nietolerancją laktozy ze względu na zawartość tego naturalnego cukru w składzie mleka.

http://humana-baby.pl/

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej