Algi morskie mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i urodę. Dowiedz się więcej na ich temat.
Algi to wodne organizmy pozyskiwane z samego dna morza lub hodowane w specjalnych warunkach. Wykorzystywane są w produkcji wielu kosmetyków oraz suplementów diety, a także używa się ich w salonach SPA.
ALGI A ZDROWIE
Algi morskie zawierają substancje organiczne jak aminokwasy, węglowodany, proteiny, a także związki jodu, magnezu, potasu, chloru, fosforu, żelaza i cynku. Są również bogate w witaminę B, C i E.
Jak dostarczyć organizmowi substancji zawartych w tych morskich organizmach? Najprostszym i efektywnym sposobem są dostępne w aptekach suplementy diety. Możesz je kupić w postaci kapsułek lub proszku- nie ma znaczenia, na którą formę się zdecydujesz, każda z nich da twojemu ciału potrzebne witaminy, białka i mikroelementy.
Udowodniono, że algi morskie pomagają w chorobach układu nerwowego, problemach z żołądkiem oraz anemii. Osoby chore na tarczycę powinny ich unikać.
Algi są szeroko wykorzystywane w kosmetyce, dlaczego? Ponieważ mają wiele właściwość poprawiających urodę. Przede wszystkim wyszczuplają i modelują sylwetkę, działają ujędrniająco, oczyszczająco oraz nawilżająco, regenerują skórę, zmniejszają obrzęki, opóźniają proces starzenia się, a także wspomagają walkę z chorobami skóry oraz trądzikiem
Na rynku znajdziemy wszelkiego typu kremy, balsamy, żele pod prysznic i inne produkty zawierające algi morskie. Dzięki nim twoja skóra będzie promienna, nawilżona, wygładzona i nabierze pięknego koloru. Nie ma nic lepszego w walce z uciążliwym cellulitem.
Morskie organizmy pokochają również twoje włosy. Szampony, maski oraz balsamy z algami przeciwdziałają przetłuszczaniu się kosmyków, a także dodają im siły oraz połysku.
Morska kąpiel poprawi kondycje twojego ciała- zniweluje skórkę pomarańczową, wygładzi niedoskonałości, usunie zanieczyszczenia, a dodatkowo doskonale zrelaksuje cię po ciężkim dniu.
Algi morskie są niedrogie i bez problemu można je hodować w domowych warunkach. Wymaga to jednak systematyczności i niezwykłej dbałości. Wysiłek jednak się opłaca, ponieważ hodowla nie wymaga żadnego dodatkowego wkładu finansowego, a każdego dostarcza litr dobroczynnego płynu.
Elena Stefańska