Strona główna Aktualności Rower z supermarketu?

Rower z supermarketu?

przez admin

Szukając roweru z pewnością zwrócisz uwagę na duże różnice cenowe między modelami. Na pierwszy rzut oka produkty wyglądają podobnie – po co więc przepłacać? Analizując jednak dokładniej, co stoi za cenami poszczególnych modeli, szybko zmienisz zdanie. Jakość i wytrzymałość mają swoją wartość i na dłuższą metę często droższy produkt wiązać się będzie z… niższymi kosztami. Pamiętaj także, że są rzeczy, które ciężko wycenić – komfort i bezpieczeństwo. Zwłaszcza, gdy rowerzystą jest Twoje dziecko.

Do supermarketu lepiej po produkty spożywcze

Najtańsze rowery znajdziesz w supermarketach. Zwłaszcza wiosną, na rozpoczęcie sezonu, ścigają się one w promocjach, udostępniając modele już za 300-400 zł. Problem zaczyna się już przy samym wyborze sprzętu. Przy dopasowywaniu modelu przyda się wsparcie specjalisty. Wykwalifikowany sprzedawca powinien pomóc w doborze typu roweru dostosowanego do twoich potrzeb i terenów, po których planujesz się poruszać. Jego rady przydadzą się także przy dopasowaniu rozmiaru koła czy długości ramy. W supermarkecie ciężko będzie znaleźć ci osobę specjalizującą się w sprzęcie rowerowym! Pracownicy działu sportowego muszą znać się na wszystkim, co skutkuje małym zaangażowaniem w poszczególne produkty.

jak wybrać rower, jak kupować rower


Złóż go sam

Powierzchnia supermarketu jest ograniczona. Rowery przechowywane są więc w częściach, złożone w kartonach na magazynowych półkach. I taki właśnie karton zazwyczaj dostaniesz, gdy zdecydujesz się na zakup roweru. Jeżeli nie jesteś specjalistą, złożenie go w jedną całość może być trudnym i czasochłonnym zadaniem. Pamiętaj, że od prawidłowo wyregulowanych przerzutek i hamulców zależy nie tylko komfort jazdy, ale również twoje bezpieczeństwo.

Kupiłaś? Radź sobie
Rowery za kilkaset złotych są wykonane z tańszych, a więc gorszych jakościowo i mniej wytrzymałych komponentów. Znajdziesz w nich zazwyczaj bardziej podatne na przebicia opony, rozregulowane przerzutki i plastikowe dźwignie hamulcowe, które dużo łatwiej mogą ulec złamaniu. Tego typu elementy szybciej się zużywają, wymagają większej ilości zabiegów konserwacyjnych, są też bardziej awaryjne. Zdarza się, że już kilka dni po zakupie rowerzysta musi zmierzyć się z pierwszymi problemami z pojazdem. Tymczasem supermarkety nie posiadają serwisu, do którego możesz zwrócić się z wątpliwościami czy problemami ze sprzętem. Każda reklamacja związana jest z odesłaniem produktu do producenta, a więc kilkoma tygodniami oczekiwania na zwrot twojego roweru. Możesz oczywiście zwrócić się do zewnętrznego serwisu – każda awaria to jednak koszty, które możesz doliczyć do sumy wydanej na zakup sprzętu.

jak wybrać rower, jak kupować rowerSprawa wielkiej wagi
Cena roweru jest odwrotnie proporcjonalna do jego wagi. Modele niskokosztowe to zazwyczaj produkty wykonane ze sztywnej, ciężkiej stali konstrukcyjnej. Ich waga wpływa na zmniejszenie wygody jazdy, ale przede wszystkim utrudnia przenoszenie sprzętu. Ciężko to sobie wyobrazić, ale taki rower waży ponad 20 kg! Codzienne znoszenie i wnoszenie go z trzeciego piętra może być kłopotliwe i na pewno niewygodne. No dobrze, a jaki materiał będzie lekki? Wybierz rower o ramie aluminiowej. To będzie optymalna inwestycja.

Cenna możliwość wymiany elementów

Modele ekonomiczne bardzo często wykonywane są z myślą o krótkim okresie użytkowania. To dlatego zazwyczaj ich producenci nie dają możliwości wymiany poszczególnych komponentów na nowe. Zniszczony lub zużyty element często oznacza brak możliwości przywrócenia roweru do życia, nawet jeśli awaria dotyczy np. pęknięcia szprychy. Modele dobrej jakości umożliwiają zastosowanie w nich części zamiennych. Dzięki temu rower może służyć wiele lat, nawet jeśli zdarzy ci się drobna usterka.

Czy rower Twojego dziecka jest bezpieczny?
Rower to marzenie niemal każdego dziecka. Rodzice spełniając je często decydują się na jeden z tańszych modeli. Wychodzą z założenia, że za kilka miesięcy dziecko podrośnie, sprzęt będzie za mały – po co więc inwestować dużą sumę pieniędzy? Niestety, niska cena roweru bardzo często idzie w parze z mniejszą dbałością o bezpieczeństwo. Producenci sprzętu tnąc koszty decydują się na szybki, niestaranny montaż, pozostawiając na wierzchu ostre elementy, np. przy sztycy podsiodłowej. Wystające części stanowią zagrożenie dla dziecka, które łatwo może się nimi zranić. Droższy model to lepsze jakościowo komponenty, ale również dokładniejsze wykończenie, a więc sprzęt bardziej przyjazny najmłodszym.

Dopasuj rower do wzrostu dziecka

Zakup roweru dla malucha nie musi oznaczać inwestycji na kilka miesięcy. Sprzęt może rosnąć razem z dzieckiem. Produkty renomowanych producentów posiadają regulację wysokości siodełka i mostka na kierownicy. Dzięki temu model może posłużyć dobrych parę lat. Jakość produktu z pewnością sprawi, że bez problemu go później odsprzedasz albo przeznaczysz dla młodszego dziecka.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej