Strona główna Aktualności Dom z poddaszem – jak wybrać tani w realizacji projekt?

Dom z poddaszem – jak wybrać tani w realizacji projekt?

przez admin

Domy z poddaszem użytkowym nie bez przyczyny od lat cieszą się największą popularnością. Pozwalają stworzyć funkcjonalną przestrzeń dzienną na parterze, a nocną, bardziej prywatną – na poddaszu. Jak wybrać projekt domu z poddaszem, by inwestycja przebiegła sprawnie i nie poniosła zbyt wysokich nakładów finansowych? Zobacz wskazówki.

Tani w budowie dom z poddaszem – na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu?

Zanim wybierzemy projekt wymarzonego domu, powinniśmy najpierw określić swoje potrzeby. Jaki metraż domu potrzebujemy dla naszej rodziny i czy niezbędne w nim będą takie elementy architektoniczne, jak wykusz, lukarna czy duże balkony? Należy pamiętać, że duży dom, tym bardziej z wieloma detalami, nie będzie tanią inwestycją. Wiąże się to z tym, że do jego budowy niezbędne będą większa ilość materiałów i dłuższy czas pracy wykonawców. Dom niedrogi w realizacji powinien mieć prostą, opartą na rzucie prostokąta lub kwadratu bryłę oraz nieskomplikowany dach (płaski lub dwuspadowy). Taka konstrukcja sprawi również, że budynek będzie można ogrzać szybciej i taniej.

Poniżej opisujemy przykładowe dwa projekty, które będą niedrogie w realizacji i późniejszym utrzymaniu. Spełnią oczekiwania i potrzeby minimum czteroosobowej rodziny.

Projekt domu Jantar (wersja A) – nowoczesny styl i funkcjonalność w jednym

Projekt domu Jantar to propozycja dla miłośników nowoczesnego budownictwa. Dom posiada użytkowe poddasze i powstał z myślą o co najmniej czteroosobowej rodzinie. Jego powierzchnia wynosi 109 m?. Nieskomplikowana bryła budynku oparta na rzucie prostokąta oraz dwuspadowy dach gwarantują, że budowa domu przebiegnie szybko i tanio. Wejście główne zostało osłonięte prostym, lecz eleganckim zadaszeniem, które ochroni mieszkańców przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i promieniami słońca. Jasna elewacja została urozmaicona drewnianą okładziną, która podkreśla poziom poddasza.

Architekt w klasyczny sposób oddzielił strefę dzienną (parter) od nocnej (poddasze). W pierwszej z nich zaplanowano przestronny salon z jadalnią i wyjściem na taras oraz otwartą kuchnię, którą – jeśli zajdzie taka potrzeba – będzie można oddzielić ścianką działową od pozostałych pomieszczeń. W centralnej części pokoju dziennego znajduje się kominek, który zapewni domownikom wiele chwil relaksu, a oprócz tego będzie dodatkowym źródłem ogrzewania domu. Na parterze zaprojektowano również łazienkę, kotłownię z wyjściem na zewnątrz oraz dodatkowy pokój, który będzie można przeznaczyć przykładowo na gabinet lub domową biblioteczkę.

Na poddaszu do dyspozycji mieszkańców są trzy zapewniające prywatność sypialnie i rodzinna łazienka z wanną i prysznicem. Każdy z pokojów będzie łatwy w aranżacji.

Projekt Kiwi – uroczy dom o funkcjonalnym układzie pomieszczeń

Projekt Kiwi to ciekawa propozycja domu parterowego z poddaszem użytkowym, który przeznaczony jest dla co najmniej czteroosobowej rodziny. Jego powierzchnia wynosi 116,82 m?. Wejście główne zostało usytuowane we wnęce, co dodaje całości uroku. W projekcie zastosowano sprawdzone rozwiązania architektoniczne: prostą, zwartą bryłę budynku i dwuspadowy dach. Dzięki temu koszt inwestycji nie będzie wysoki, a dom będzie można łatwiej i szybciej ogrzać.

W skład strefy dziennej wchodzą połączone ze sobą salon, jadalnia i kuchnia. Taki układ sprawia, że wnętrze wydaje się optycznie większe oraz jest łatwiejsze w aranżacji. Największą atrakcją pokoju dziennego jest kominek, który ociepli domową atmosferę podczas długich, chłodniejszych wieczorów. Na parterze znajdują się również łazienka, kotłownia z osobnym wyjściem na zewnątrz oraz dodatkowy pokój, który przy budowie dwuetapowej może służyć jako pierwsza sypialnia. Po wykończeniu poddasza będzie można urządzić w nim przykładowo gabinet lub pokój gościnny. Niewątpliwą zaletą projektu jest również przylegająca do kuchni spiżarnia, która pozwoli na uporządkowanie domowych zapasów.

Na poddaszu architekt zaplanował trzy przestronne, ustawne pokoje, garderobę i rodzinną łazienkę. Ponadto dwie z sypialni mają dostęp do wspólnego balkonu. 

Na osobną uwagę zasługuje taras, który subtelnie łączy dom z ogrodem. Został osłonięty podcieniem, wspartym dwoma kolumnami. Taras będzie doskonałym miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu i spotkań z przyjaciółmi.

Oba, powyżej opisywane, projekty zaskakują funkcjonalnością wnętrz, łatwością w aranżacji i ekonomicznością. Przypadną do gustu wszystkim inwestorom, którzy chcą zbudować dom w cenie mieszkania, a nawet znacznie taniej.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej