Postawa ciała – zawsze dbaj o prawidłowe ułożenie kręgosłupa, wyprostowane plecy i głowę uniesioną do góry, zdecydowanie powinnaś unikać nadmiernego jej pochylania.
Unikaj silnych bodźców – stroń od intensywnego oświetlenia czy hałasu, wystrzegaj się potraw o ostrym zapachu, ból migrenowy może się bowiem nasilić pod wpływem gwałtownego poruszenia głową czy silnych emocji.
Nie nadwyrężaj organizmu – unikaj sytuacji, w których twój organizm ulegnie fizycznemu bądź psychicznemu przeciążeniu.
Ogranicz leki przeciwbólowe – oprócz leków przeciwbólowych niekorzystnie mogą działać także tabletki antykoncepcyjne, pamiętaj, aby odpowiednio i z umiarem je dawkować.
Rzuć palenie – na ból migrenowy spowodowany zmianą pogody uskarżają się głównie palacze, spróbuj rzucić palenie, a może się okazać, że to papierosowy dymek był sprawcą wszystkich twoich cierpień.
Zastrzyki z jadu kiełbasianego – dla wielu chorujących na migrenę okazały się wybawieniem, po zabiegach napady są rzadsze i przechodzą łagodniej. Lek hamuje bowiem wydzielanie naczynioaktywnych neuropeptydów.
Terapie naturalne – w walce z migreną pomoże akupunktura, joga lub masaż relaksacyjny. Podobno pomóc mogą także wyciągi z ziół melisy lub kwiatu lipy, które działają bardzo odprężająco.
Kompres – zimny kompres położony na głowę pozwoli zrelaksować się i zapomnieć o bólu.
Leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, alkaloidy sporyszu – pomogą doraźnie usunąć ból.
Leki uspokajające – zazwyczaj lekarze zalecają stosowanie leków przeciwbólowych w połączeniu z lekami rozluźniającymi, które pomogą oddalić stres związany z bólem i spokojnie usnąć.
Leki przeciwwymiotne – niekiedy bóle jest tak silny, że łączy się z silnymi wymiotami, nie wahaj się wówczas sięgnąć po specyfiki z apteki, dzięki którym nie spędzisz kolejnej nocy w łazience.