Każdy z nas marzy o pięknych, białych zębach. Szeroki, promienny uśmiech to coś, co rzuca się od razu w oczy, a pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Nie bez powodu mówimy przecież: jak Cię widzą, tak Cię piszą. Białe zęby dodają nam urody, atrakcyjności i pewności siebie. Ładny uśmiech wpływa również na nasze samopoczucie. Dzięki niemu, jesteśmy pewniejsi siebie i wzbudzamy sympatię.
Jednym z istotnych czynników decydujących o kolorze zębów jest dieta i jej wpływ na przebarwienia szkliwa. Kawa, herbata, czerwone wino czy ciemne owoce, to tylko niektóre przyczyny powstawania osadu na zębach, zanieczyszczeń i kamienia. Metod wybielania zębów jest wiele, ale przede wszystkim wyróżnia się dwie grupy: metody domowe oraz specjalistyczne, przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym.
Najbardziej znanym i chyba najstarszym domowym sposobem na wybielanie zębów jest stosowanie sody oczyszczonej. Skuteczność takiej metody jest jednak pozorna. Choć wysokie stężenie sody rzeczywiście daje niewielki efekt wybielający, przede wszystkim niszczy szkliwo. Taki zabieg osłabia zęby i sprawia, że stają się one bardziej podatne na przebarwienia. Podobne, ujemne skutki przynosi również wybielanie zębów solą, cytryną czy węglem. Lepiej więc będzie, jeśli zapomnimy o babcinych metodach. Stosując je, możemy bardziej zaszkodzić, niż pomóc naszym zębom. Jaki sposób na wybielanie zębów w domowym zaciszu jest, więc najlepszy?
Obecnie, nie możemy narzekać na brak wyboru. Na rynku istnieje mnóstwo produktów, które mają nam zagwarantować śnieżnobiały uśmiech. Pasty, gumy do żucia, płyny oraz żele wybielające – skąd jednak mamy wiedzieć, która metoda jest dla nas najlepsza? Podstawową zasadą jest stosowanie ich adekwatnie do problemu. Pasty, płyny i gumy do żucia mają ograniczone działanie. Są bardzo pomocne w usuwaniu osadu oraz podtrzymaniu naturalnej bieli zębów, ale nie poradzą sobie z trudniejszymi przebarwieniami. Silniejszymi środkami są żele wybielające. Wybielanie żelami polega na usunięciu zanieczyszczeń organicznych z powierzchni zębów, również tych mikro-przebarwień ukrytych w szkliwie.
O biel naszych zębów możemy także zadbać w gabinecie stomatologicznym. Wśród specjalistycznych metod wybielania wymienia się: nakładki, naświetlanie oraz wybielanie przy użyciu lasera. Trzeba jednak pamiętać, że są to metody dużo droższe, ich ceny wahają się od 600 do 3000 zł. Najdroższą i jednocześnie najnowocześniejszą metodą jest wybielanie laserowe.
Piękne zęby to nie tylko ich biały kolor. Aby uśmiech był zdrowy, bardzo ważna jest higiena jamy ustnej. Regularne szczotkowanie zębów, płukanie i używanie nici dentystycznych to połowa sukcesu. A więc do dzieła. Zacznijmy zniewalać naszym śnieżnobiałym uśmiechem.
Alejakobiet.pl