Dzisiejsze szybkie tempo życia, natłok zadań i obowiązków, presja czasu to jedne z przyczyn pojawiającego się stresu oraz napięcia. W wyniku stresu cierpi nie tylko nasze samopoczucie, ale również ciało. Mięśnie stają się bardziej napięte, a tym samym nasze ciało zamiast odpoczywać odczuwać może nawet silny ból. W walce ze stresem ostatnio coraz częściej polecany jest masaż głowy oraz jej okolic. Czy wiesz, że oprócz relaksu masaż głowy ma także bardzo pozytywne działanie na pozostałe aspekty naszego ciała?
Zalety
Masaż skóry głowy przede wszystkim pobudza krążenie całego organizmu. Tym samym w tlen oraz w substancje odżywcze zaopatrywane są także nasze cebulki włosów. Podczas masażu złuszczony zostaje także martwy naskórek. Jego starcie odblokowuje pory i skutecznie pomoże zapobiec nadmiernej produkcji łoju. Co więcej, regularne masaże głowy poprawiając ukrwienie skóry oraz odżywiając cebulki włosów mogą przyczynić się do bardziej intensywnego ich porostu. Pobudzenie krążenia krwi ma także niebagatelne znaczenie dla naszego umysłu. Dzięki masażom głowy pobudzone zostaną twoje zmysły, a umysł stanie się bardziej otwarty i jasny.
Jak i czym masować?
Do każdego masażu najlepiej stosować tak zwane nawilżacze: wodę lub oliwę z oliwek. Wszystko po to, aby nie podrażnić suchej lub napiętej skóry głowy. Masaż z reguły rozpoczynamy od regularnych kolistych ruchów opuszkami palców począwszy od skóry nad czołem poprzez skronie, partie nad uszami kończąc na szyi. W większości przypadków masaż głowy wykonuje się dłońmi. Jednak w niektórych gabinetach kosmetycznych oferowane są specjalne masaże aparatem elektrycznym. W tym wypadku palce zastępują elektrody o różnych kształtach wprawiane w ruch za pomocą prądu.
Masaż w domowym zaciszu
Jeśli chcesz sprawić sobie relaksacyjny masaż głowy nie wychodząc z domu, wystarczy jeśli użyjesz zwykłej szczotki do włosów. Ważne, aby miała ona bardzo rzadkie włosie tak, aby podczas masażu nie splątały się włosy. Istotna jest też twardość szczotki do włosów. Odpowiednia będą te twarde z włosia. Najbardziej polecane są okrężne ruchy, lekko masujące skórę. Pamiętaj, ze taki masaż nie powinien trwać więcej niż kilka, kilkanaście minut.