Strona główna Aktualności Jak stosować kosmetyki pod oczy?

Jak stosować kosmetyki pod oczy?

przez admin

Skóra wokół oczu jest delikatna i cienka oraz najszybciej widać na niej objawy zmęczenia i pierwsze zmarszczki. Odpowiednio dobrane kosmetyki i właściwy sposób aplikacji to podstawa bezbłędnej pielęgnacji.

Krem niezbędny

Delikatna i wrażliwa skóra wokół oczu nie posiada naturalnej warstwy tłuszczowej. Wymaga zatem systematycznego nawilżenia i odżywienia dzięki zastosowaniu kosmetyków, które zawierają, np. kwas hialuronowy, alantoinę, witaminy A, C i E.

Poleca się produkty z rumiankiem i aloesem, kwasem hialuronowym i kofeiną oraz ekstraktem z arniki. Rumianek i aloes łagodzą podrażnienia i oznaki zmęczenia na skórze, a kwas hialuronowy chroni przed utratą wody i odpowiada za prawidłowy poziom nawilżenia. Natomiast arnika rozjaśnia i uszczelnia naczynia krwionośne, przez co eliminuje nieestetyczne cienie pod oczami, a kofeina pobudza krążenie i dzięki temu zmniejsza obrzęki i opuchnięcia powstałe, np. po nieprzespanej nocy.

W walce o promienne spojrzenie pomagają naturalne kosmetyki, np. z cytryny i z ogórka. Sok z ogórka lub z cytryny rozjaśnia spojrzenie i usuwa objawy zmęczenia. Pomagają też okłady z pokrojonego ogórka, z alg, zielonej herbaty i zmiksowanego ziemniaka.

jak stosować krem pod oczy, kremy pod oczy

Aplikacja kremu

Codzienna pielęgnacja skóry wokół oczu to podstawa promiennego i młodego spojrzenia. Podczas aplikowania kremu trzeba pamiętać o sześciu zasadach:

1. robimy demakijaż – aplikacja kremu jest możliwa tylko po demakijażu, w innym przypadku nawilżenie skóry nie ma sensu, gdyż zamiast być świeża i promienna będzie wyglądała nadal na zmęczoną;

2. wklepujemy powoli opuszkami palców – krem rozprowadzamy punktowo, a następnie wklepujemy opuszkiem palca serdecznego od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka, nigdy nie wcieramy i powtarzamy czynność aż krem się wchłonie, natomiast na górnej powiece wklepujemy w przeciwnym kierunku; omijajmy miejsce blisko oka, by nie podrażnić, uniknąć obrzęku i pieczenia;

3. nie naciągamy skóry – rozciąganie skóry wokół oczu sprzyja powstawaniu kolejnych zmarszczek i powiększaniu obecnych;

4. delikatnie masujemy – delikatny masaż poprawia jędrność i elastyczność skóry oraz pobudza krążenie. Uciskajmy przez kilka sekund 5 punktów: pod i nad kącikiem oka, w kąciku, nad łukiem brwiowym i pod dolną linią rzęs.

5. wklepujmy 2 razy dziennie – najlepiej rozprowadzajmy rano i wieczorem przed snem. Rano nałóżmy pod makijaż krem z filtrami UVB i UVA, a jeśli krem pod oczy ich nie posiada, to nałóżmy na niego cienką warstwę innego, który je ma. Dzięki temu unikamy powstania zmarszczek posłonecznych. Nałożony na noc po demakijażu nawilża i koi skórę wokół oczu oraz sprzyja jej regeneracji.

6. omijajmy wrażliwe powieki – niektóre kosmetyki są przeznaczone tylko do skóry pod oczami, a przenoszone na powieki mogą podrażnić oko podczas mrugania. Krem stosujmy na powieki, gdy jest informacja na opakowaniu.

Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej