Dla tych z Was, dla których szczytem możliwości jest pomalowanie paznokci na jeden kolor, dobra wiadomość. Teraz oryginalne wzorki można uzyskać bez mozolnego naklejania naklejek, które dziwnym trafem zawsze się marszczą, i bez malowania ich odręcznie lakierami z cienkimi pędzelkami. Wodny manicure sprawi, że na każdym paznokciu uzyskacie niepowtarzalny wzór, a efekt końcowy zawsze będzie dla was niespodzianką. Jak ze wszystkim, potrzeba odrobinę wprawy i cierpliwości. Zatem usiądźcie wygodnie, włączcie ulubioną muzykę i zabawcie się wodnym manicure.
To będzie wam potrzebne do wykonania wodnego manicure:
- baza pod lakier
- lakier w jasnym kolorze: biały lub beżowy
- taśma klejąca;
- mała miseczka lub szklanka;
- woda;
- kolorowe lakiery do paznokci;
- drewniany patyczek i/lub igła;
- zmywacz do paznokci
- patyczek higieniczny;
- nabłyszczacz do paznokci
A oto, jak zrobić wodny manicure krok po kroku:
- Na paznokcie nakładamy bazę, a następnie malujemy je białym lub jasnobeżowym lakierem.
- Gdy lakier wyschnie, wokół paznokci naklejamy taśmę klejącą, która pozwoli zapobiec zabrudzeniu palców w trakcie wykonywania manicure.
- Do małej miseczki lub szklanki nalewamy wodę o temperaturze pokojowej. Wybieramy kolory lakierów i każdy z nich, na przemian, po jednej kropli nakładamy do naczynia z wodą.
- Na powstałej tafli z lakierów, przy pomocy drewnianego patyczka lub igły, robimy wzór.
- Palec zanurzamy w wodzie z lakierami, tak aby cała płytka paznokcia była umoczona. Musimy uważać, żeby nie dotknąć ścianek naczynia. Palec trzymamy w naczyniu przez kilka sekund.
- Gdy palec jest jeszcze zanurzony, drewnianym patyczkiem zbieramy nadmiar lakieru wokół paznokcia.
- Wyjmujemy palec, zdejmujemy taśmę i czyścimy wszelkie niedoskonałości namoczonym w zmywaczu patyczkiem higienicznym.
- Na koniec na paznokcie nakładamy nabłyszczacz.
O tym warto pamiętać, wykonując wodny manicure:
Metodę tę można stosować zarówno do naturalnych, jak i do sztucznych paznokci. Bardzo ważna jest jakość użytych lakierów. Nie mogą one być stare i gęste, bo wtedy zamiast utrzymać się na powierzchni, opadną na dno. Także zbyt rzadka konsystencja nie pozwoli na wykonanie manicure, ponieważ lakiery rozpłyną się. Palce do wody należy wkładać powoli, w przeciwnym razie lakiery mogą się nie przykleić do paznokci. Jeśli palce zanurzysz zbyt późno po nałożeniu lakierów, na powierzchnię wody, z kosmetyków może zrobić się skorupka i zabieg się nie uda. Pamiętajcie też, aby wszystko robić starannie. Wodny manicure jest czasochłonny, ale efekt jest tego wart.
Dominika Górtowska