Strona główna Aktualności Potencja – co robić, kiedy szwankuje?

Potencja – co robić, kiedy szwankuje?

przez admin

Czasami mężczyźni myślą od razu tak – nie mam erekcji, jestem impotentem! Ale to nie jest takie oczywiste, bo przecież brak erekcji może pojawić się po długim, bardzo udanym życiu seksualnym. W pewnym momencie i często praktycznie w pierwszej chwili – nie wiadomo dlaczego?

Impotencja – co to takiego?

Erekcja męskiego członka, z medycznego i fizycznego punktu widzenia, polega na napływie krwi do ciał jamistych, czyli specjalnych naczyń wewnątrz prącia. To, co może pójść nie tak – to właśnie słaby dopływ krwi, który może być spowodowany między innymi nadciśnieniem tętniczym i miażdżycą. Ma to miejsce najczęściej u mężczyzn otyłych, którzy od dawna nie uprawiali żadnej aktywności fizycznej.

Przyczyną hormonalnego rodzaju impotencji jest natomiast niedostateczna produkcja testosteronu. Ma to miejsce wtedy, gdy u mężczyzny zbliża się andropauza. Urazy na tle nerwowym są bardzo specyficzne i często dotyczą urazów kręgosłupa.

Oprócz tych najczęstszych wymienionych przyczyn, brak erekcji może być też spowodowany anatomicznymi zmianami układu rozrodczego oraz rodzajem przyjmowanych leków, które mogą wpływać na obniżenie jego wydajności.

Nie są to wszystkie przyczyny. Około jedna trzecia mężczyzn przyjmuje jakiś środek na potencję z powodów psychogennych, wśród których na pierwszym miejscu wymienia się depresję. Jednocześnie może też działać kilka czynników. Najlepiej jest udać się po poradę fachową do seksuologa.

Tabletki na potencję – czego szukać w składzie?

W aptekach stacjonarnych i internetowych znaleźć można szeroką gamę tabletek na potencję. Warto poświecić trochę czasu i wczytać się w ich skład. Środki na potencję dla mężczyzn występują zwykle w dwóch wariantach – suplementy diety stosowane codziennie albo leki do spożycia w określonym czasie przed planowanym stosunkiem.

Dobrym rozwiązaniem dla niektórych będzie druga opcja. Głównie wtedy, gdy mężczyzna pragnie szybkiego efektu. Substancją aktywną o potwierdzonym działaniu zarówno suplementów diety jak i leków jest L-arginina. Jest ona prekursorem NO (tlenku azotu) – przekaźnika informacji dla komórek organizmu, m.in. mięśniówki gładkiej naczyń krwionośnych. Mięśnie pod wpływem tego związku rozluźniają się, umożliwiając swobodniejszy przepływ krwi do ciał jamistych prącia. Zbliżone działanie ma wyciąg z żeń-szenia. On także stymuluje syntezę NO. Dodatkowo poprawiając działanie narządów wewnętrznych, w tym zwłaszcza gruczołów wytwarzających hormony – np. kory nadnerczy. Żeń-szeń, a tak naprawdę to pochodzące z niego ginsenoidy, jak również L-arginina – to podstawowe składniki leków „x minut przed”. Preparaty do regularnego stosowania posiadają dodatkowo szereg substancji pochodzenia naturalnego. W ich skład wchodzą np. witaminy, które wzmacniają organizm i zapewniają ciągłość szlaków metabolicznych nie tylko na poziomie zapotrzebowania w substraty do produkcji NO. Służą do wspomagania mikrokrążenia, ale również uzupełniają dietę o mikro- i makroelementy. Te ostatnie nie zawsze przyjmujemy w dostatecznej ilości z pokarmem, więc warto je suplementować.

Dobrze jest pogłębić wiedzę na temat impotencji. Producent jednego ze środków na potencję zamieścił szereg przydatnych informacji na stronie http://www.permen.pl/. Znajdziemy tam przejrzyste wyjaśnienie składu jednych z najpopularniejszych produktów na polskim rynku.

Oprócz leków i suplementów – profilaktyka

Wspomniane przy okazji przyczyn impotencji choroby układu krążenia, to zazwyczaj wynik niezbilansowanej diety i braku ruchu. Również wszelkiego rodzaju używki, takie jak alkohol oraz papierosy również wpływają negatywnie na stan naszego układu oddechowego, sercowo-naczyniowego, a także wątroby. Niezależnie od trybu życia, wieku czy wykonywanej pracy, każdy mężczyzna powinien przede wszystkim o siebie dbać. W zdrowym ciele, zdrowy duch – to powiedzenie jest ciągle aktualne.

Co warto włączyć do codziennej diety?

1. Papryczkę chili – która wzmacnia siły witalne mężczyzny, ale też powiększa popęd płciowy. Ma też korzystny wpływ na układ krążenia, co decyduje o właściwej erekcji.

2. Żurawinę wielkoowocową – pomagającą przy schorzeniach dróg moczowych, chroniącą pęcherz przed zakażeniami, ułatwiającą zakwaszenie organizmu. Żurawina zapobiega rozwijaniu się niektórych bakterii – zwłaszcza tych, które atakują prostatę. Działa leczniczo na infekcje. Jest uważana za naturalny antybiotyk. Żurawinę jeść zarówno świeżą jak i suszoną, ale coraz częściej jest składnikiem leków, suplementów i herbat smakowych.

3. Owoce granatu – obniżającego poziom cholesterolu, a co ma znaczenie dla poprawy erekcji.

4. Arbuza – zawierającego L-Cytrulinę, która ma korzystny wpływ na układ krążenia. Rozluźnia naczynia krwionośne, zwiększa ich zdolność przepływu, a co za tym idzie – pomaga w ukrwieniu organizmu. L-Cytrulina uważana jest za afrodyzjak. Pomaga też dodatkowo w procesie oczyszczania się organizmu z toksyn.

5. Selera – ponieważ to ważne źródło cynku. Niedobory cynku prowadzą do infekcji grzybiczych, a te z kolei mogą powodować problemy z potencją. Cynk chroni organizm przed chorobami prostaty.

6. Szpinak – bo ma w sobie L-Lizynę, pomagającą zwalczać infekcje. Wspomaga ona redukowanie stresu, który jest jednym z ważniejszych wrogów potencji.

Spadek libido, kłopoty z erekcją oraz inne problemy w tzw. alkowie, mogą powodować dużą frustrację u współczesnego mężczyzny. Warto przeanalizować swój dotychczasowy tryb życia i ustawiając na nowe życiowe priorytety, znaleźć miejsce dla zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej